Finnmarksløpet 2021 is cancelled
Finnmarksløpet 2020 | FL1200 (34) FL600 (70) FL Junior (12) |
RNr | Name / From | Class | Status | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2. | Urho Ahomaa Ivalo | FIN | FL600 | Rookie | (2) | |
3. | Matti Salmi Nellim | FIN | FL600 | Veteran | (4) | |
5. | Antti Hokka Kittilä | FIN | FL600 | Rookie | ||
6. | Sofia Berger Nordreisa | NOR | FL Junior | Rookie | (2) | |
8. | Krister Höök Tana | NOR | FL600 | Veteran | (7) | |
9. | Peter Kay-Kujawski Ringwood | GBR | FL600 | Veteran | (2) | |
10. | Åse Østvold Stange/Alta | NOR | FL1200 | Rookie | (1) | |
11. | Jo Jøldal Kongsberg | NOR | FL600 | Rookie | (6) | |
13. | Ingrid Skålid Von Der Fehr Amundsen Svelvik | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
14. | Øistein Sørensen Kolsås | NOR | FL600 | Rookie | ||
15. | Petter Jahnsen Tufsingdal | NOR | FL1200 | Veteran | (5) | |
16. | Kent-Gjøran Svendsen Tromsdalen | SWE | FL600 | Veteran | (4) | |
17. | Bernt Henriksen Stabbursnes | NOR | FL600 | Veteran | (2) | |
19. | Bernhard Schuchert Sassenberg | GER | FL1200 | Veteran | (15) | |
20. | Silje Máret Somby Karasjok | NOR | FL600 | Veteran | (2) | |
21. | Cato Myhre Melhus | NOR | FL600 | Rookie | (2) | |
22. | Tove Sørensen Tromsø | NOR | FL1200 | Veteran | (19) | |
23. | Torkil Hansen Tromsø | NOR | FL1200 | Veteran | (4) | |
24. | Silvia Furtwängler Rauland | NOR | FL1200 | Rookie | (2) | |
25. | Silje Holmen Larsen Nordreisa | NOR | FL600 | Veteran | (4) | |
26. | Tom Erik Langegård Vikersund | NOR | FL600 | Rookie | ||
27. | Sølvi Monsen Alta | NOR | FL600 | Veteran | (6) | |
28. | Raine Niemi Asikkala | FIN | FL600 | Veteran | (1) | |
29. | Riku Setälä Luosu | FIN | FL600 | Rookie | (1) | |
30. | Johan Väisänen Kangos | SWE | FL600 | Veteran | (2) | |
31. | Rebord Pascal Ardon | SWI | FL600 | Rookie | ||
32. | Inger-Marie Haaland Rollag | NOR | FL1200 | Veteran | (4) | |
34. | Arnt-Magnus Gamst Reisadalen | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
35. | Hanna Lyrek Alta | NOR | FL1200 | Veteran | (5) | |
36. | Daniel Juillaguet Septmoncel | FRA | FL600 | Veteran | (4) | |
37. | Elisabeth Edland Nannestad | NOR | FL600 | Veteran | (8) | |
38. | Christine Karijord Junkerdal/Bodø | NOR | FL600 | Veteran | (4) | |
40. | Gaynor Leeper London | ENG | FL600 | Rookie | (1) | |
41. | Runar Terje Foslund ALTA | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
42. | Tomas Nyheim Lambela Skibotn | NOR | FL1200 | Rookie | (3) | |
44. | Ole Johnny Holten Alta | NOR | FL1200 | Rookie | (1) | |
45. | Trine Soleng Nedregård Junkerdal | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
46. | Walter Kunz Lidsjöberg | SWE | FL600 | Veteran | (2) | |
47. | Grzegorz Linda Łówcz Górny | POL | FL600 | Rookie | (1) | |
48. | Ben Voigt Langfjordbotn | GER | FL1200 | Veteran | (6) | |
49. | Bernd Helmich Alta | GER | FL1200 | Veteran | (7) | |
50. | Geir Wiik Brandbu | NOR | FL600 | Veteran | (9) | |
52. | Roy-Åge Jensen Ugseth Elvalandet | NOR | FL1200 | Veteran | (7) | |
53. | Sebastian Plur Nilssen Brøttum | NOR | FL1200 | Rookie | (1) | |
54. | Inge Bugge Knudsen Vestre Gausdal | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
56. | Daniel Haagensen Tomter | NOR | FL600 | Veteran | (3) | |
57. | Siri Christine Fredriksen Lismarka | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
58. | Marte Stensland Jørgensen Alvdal | NOR | FL1200 | Rookie | (2) | |
60. | Steinar Kristensen Alta/Jotka | NOR | FL1200 | Veteran | (6) | |
61. | Berit Seljestokken Florø og Alta | NOR | FL600 | Veteran | (6) | |
62. | Arne Karlstrøm Langfjordbotn | NOR | FL1200 | Veteran | (21) | |
63. | Richard Diset Pothus | NOR | FL600 | Rookie | (2) | |
64. | Petter Karlsson Slussfors | SWE | FL1200 | Veteran | (5) | |
65. | Roger Fossøy Alta | NOR | FL600 | Veteran | (4) | |
66. | Irene Furulund Jøraholmen | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
68. | Ola Bromseth Alta | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
69. | Ola Martinsen Sørskogbygda | NOR | FL1200 | Veteran | (2) | |
70. | Nikolai Olsen Hammerfest | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
71. | Marit Beate Kasin Valdres, Notodden | NOR | FL1200 | Veteran | (5) | |
72. | Ralph Johannessen Dagali | NOR | FL1200 | Veteran | (9) | |
73. | Yngve Opgård Alta | NOR | FL600 | Veteran | (5) | |
74. | Heike Kontermann Arvidsjaur | SWE | FL600 | Veteran | (3) | |
75. | Mikael Sundström Rovaniemi | FIN | FL1200 | Rookie | (2) | |
76. | Mikael Jutila Pedersöre | FIN | FL600 | Veteran | (10) | |
77. | Lars-Terje Larsen Gausdal | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
78. | Dan Ditlefsen Gausdal | NOR | FL1200 | Rookie | (1) | |
79. | Sven-Erik Gullbekk Bergvang i Asker | NOR | FL1200 | Veteran | (4) | |
80. | Kristian Walseth Alta | NOR | FL1200 | Veteran | (8) | |
81. | Terje Erik Loftsgård Sundbolien | NOR | FL600 | Veteran | (1) | |
82. | Helene Strøm ALTA | NOR | FL600 | Rookie | (2) | |
83. | Karin Bergbjørn Skjomen | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
84. | Jan Kåre Heiberg Gjøvik | NOR | FL600 | Veteran | (3) | |
85. | Malin Strid Gargnäs | SWE | FL600 | Rookie | (2) | |
86. | Toni Wachs Meltaus | FIN | FL1200 | Rookie | ||
87. | Ronny Wingren Socklot | FIN | FL1200 | Rookie | (7) | |
88. | Erik Martinez Le Vernet | FRA | FL600 | Rookie | (1) | |
89. | Bjørn-Hugo Kristoffersen Tana | NOR | FL600 | Veteran | (6) | |
90. | Harald Tunheim Alta | NOR | FL1200 | Veteran | (22) | |
91. | Samuel Karlsson Alta | SWE | FL600 | Rookie | (1) | |
92. | Emma Forsell Skurdalen | NOR | FL600 | Veteran | (2) | |
93. | Lasse Austgarden Melhus | NOR | FL1200 | Veteran | (2) | |
95. | Ove Grytbak Røros | NOR | FL600 | Veteran | (4) | |
97. | Aron Andersson Kiruna | SWE | FL600 | Rookie | (1) | |
98. | Tarjei Eilefsen Luksefjell | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
99. | Espen Burger Svanvik norwegen | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
100. | Isabell Baumann Hurdal | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
101. | Ben Marsden Oxford | ENG | FL600 | Veteran | (2) | |
102. | Per Weddegjerde Sunnmøre | NOR | FL600 | Veteran | (10) | |
103. | Michael Hess Düren | GER | FL600 | Veteran | (2) | |
105. | Elaine Brown Alta | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
108. | Andreas Ziltener Vorderthal | SWI | FL600 | Rookie | (1) | |
109. | Tommy Theodorsen Straumsbukta | NOR | FL1200 | Rookie | (5) | |
110. | Ronja Persson Gäddede | SWE | FL Junior | Veteran | (3) | |
111. | Jørn Johannessen Mellanstrõm | NOR | FL600 | Veteran | (1) | |
112. | Jon Olav Borgebund Råde | NOR | FL1200 | Veteran | (2) | |
113. | Heidi Johanne Havnås NORD-TORPA | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
115. | Jacobine Langstein Tomrefjord | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
116. | Lionel Clauser Pohjasperä | FIN | FL600 | Rookie | (1) | |
117. | Bente Sofie Alhaug Oslo | NOR | FL600 | Rookie | (2) | |
118. | John Øivind Selmer Porsgrunn | NOR | FL600 | Veteran | (16) | |
119. | Thomas Rosencrantz Altajärvi | SWI | FL1200 | Veteran | (11) | |
121. | Siri Elisabet Holmelid Leirsund | NOR | FL1200 | Rookie | (1) | |
122. | Abner Østigård ISFJORDEN | NOR | FL Junior | Rookie | (2) | |
123. | Mia Aurora Alm Røkland | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
124. | Live Susanna Fuglesteg Målselv | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
125. | Klara Fjellborg Poikkijärvi | SWE | FL Junior | Veteran | (3) | |
126. | Mathias Bergmo Nordreisa | NOR | FL Junior | Veteran | (2) | |
127. | Mina Hykkerud ALTA | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
128. | Eirik Lindstad Lillehammer | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
129. | Ida Krempig Alta | NOR | FL Junior | Veteran | (2) | |
130. | Amely Lou Inauen Grimsbu | NOR | FL Junior | Rookie | (1) | |
131. | Amund Rognes Kokkvoll Røros | NOR | FL600 | Veteran | (2) | |
132. | Ole Morten Borgersen Skien | NOR | FL600 | Rookie | (1) | |
133. | Niklas Rogne Røros | NOR | FL600 | Veteran | (4) | |
134. | Magne Storstein Reisadalen | NOR | FL600 | Veteran | (6) | |
135. | Kristoffer Halvorsen Langhus | NOR | FL1200 | Veteran | (2) |
Number of race entrants: 116 (60 veterans, 56 rookies)