2. |
Urho Ahomaa
Ivalo
|
|
FIN |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
3. |
Matti Salmi
Nellim
|
|
FIN |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
5. |
Antti Hokka
Kittilä
|
|
FIN |
FL600 |
Rookie |
|
6. |
Sofia Berger
Nordreisa
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(2)
|
8. |
Krister Höök
Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(7)
|
9. |
Peter Kay-Kujawski
Ringwood
|
|
GBR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
10. |
Åse Østvold
Stange/Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
11. |
Jo Jøldal
Kongsberg
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(6)
|
13. |
Ingrid Skålid Von Der Fehr Amundsen
Svelvik
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
14. |
Øistein Sørensen
Kolsås
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
15. |
Petter Jahnsen
Tufsingdal
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
16. |
Kent-Gjøran Svendsen
Tromsdalen
|
|
SWE |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
17. |
Bernt Henriksen
Stabbursnes
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
19. |
Bernhard Schuchert
Sassenberg
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(15)
|
20. |
Silje Máret Somby
Karasjok
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
21. |
Cato Myhre
Melhus
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
22. |
Tove Sørensen
Tromsø
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(19)
|
23. |
Torkil Hansen
Tromsø
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(4)
|
24. |
Silvia Furtwängler
Rauland
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(2)
|
25. |
Silje Holmen Larsen
Nordreisa
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
26. |
Tom Erik Langegård
Vikersund
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
27. |
Sølvi Monsen
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(6)
|
28. |
Raine Niemi
Asikkala
|
|
FIN |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
29. |
Riku Setälä
Luosu
|
|
FIN |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
30. |
Johan Väisänen
Kangos
|
|
SWE |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
31. |
Rebord Pascal
Ardon
|
|
SWI |
FL600 |
Rookie |
|
32. |
Inger-Marie Haaland
Rollag
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(4)
|
34. |
Arnt-Magnus Gamst
Reisadalen
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
35. |
Hanna Lyrek
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
36. |
Daniel Juillaguet
Septmoncel
|
|
FRA |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
37. |
Elisabeth Edland
Nannestad
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(8)
|
38. |
Christine Karijord
Junkerdal/Bodø
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
40. |
Gaynor Leeper
London
|
|
ENG |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
41. |
Runar Terje Foslund
ALTA
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
42. |
Tomas Nyheim Lambela
Skibotn
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(3)
|
44. |
Ole Johnny Holten
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
45. |
Trine Soleng Nedregård
Junkerdal
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
46. |
Walter Kunz
Lidsjöberg
|
|
SWE |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
47. |
Grzegorz Linda
Łówcz Górny
|
|
POL |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
48. |
Ben Voigt
Langfjordbotn
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
49. |
Bernd Helmich
Alta
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(7)
|
50. |
Geir Wiik
Brandbu
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(9)
|
52. |
Roy-Åge Jensen Ugseth
Elvalandet
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(7)
|
53. |
Sebastian Plur Nilssen
Brøttum
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
54. |
Inge Bugge Knudsen
Vestre Gausdal
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
56. |
Daniel Haagensen
Tomter
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
57. |
Siri Christine Fredriksen
Lismarka
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
58. |
Marte Stensland Jørgensen
Alvdal
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(2)
|
60. |
Steinar Kristensen
Alta/Jotka
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
61. |
Berit Seljestokken
Florø og Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(6)
|
62. |
Arne Karlstrøm
Langfjordbotn
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(21)
|
63. |
Richard Diset
Pothus
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
64. |
Petter Karlsson
Slussfors
|
|
SWE |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
65. |
Roger Fossøy
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
66. |
Irene Furulund
Jøraholmen
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
68. |
Ola Bromseth
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
69. |
Ola Martinsen
Sørskogbygda
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
70. |
Nikolai Olsen
Hammerfest
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
71. |
Marit Beate Kasin
Valdres, Notodden
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
72. |
Ralph Johannessen
Dagali
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(9)
|
73. |
Yngve Opgård
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(5)
|
74. |
Heike Kontermann
Arvidsjaur
|
|
SWE |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
75. |
Mikael Sundström
Rovaniemi
|
|
FIN |
FL1200 |
Rookie |
(2)
|
76. |
Mikael Jutila
Pedersöre
|
|
FIN |
FL600 |
Veteran |
(10)
|
77. |
Lars-Terje Larsen
Gausdal
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
78. |
Dan Ditlefsen
Gausdal
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
79. |
Sven-Erik Gullbekk
Bergvang i Asker
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(4)
|
80. |
Kristian Walseth
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(8)
|
81. |
Terje Erik Loftsgård
Sundbolien
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
82. |
Helene Strøm
ALTA
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
83. |
Karin Bergbjørn
Skjomen
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
84. |
Jan Kåre Heiberg
Gjøvik
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
85. |
Malin Strid
Gargnäs
|
|
SWE |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
86. |
Toni Wachs
Meltaus
|
|
FIN |
FL1200 |
Rookie |
|
87. |
Ronny Wingren
Socklot
|
|
FIN |
FL1200 |
Rookie |
(7)
|
88. |
Erik Martinez
Le Vernet
|
|
FRA |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
89. |
Bjørn-Hugo Kristoffersen
Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(6)
|
90. |
Harald Tunheim
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(22)
|
91. |
Samuel Karlsson
Alta
|
|
SWE |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
92. |
Emma Forsell
Skurdalen
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
93. |
Lasse Austgarden
Melhus
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
95. |
Ove Grytbak
Røros
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
97. |
Aron Andersson
Kiruna
|
|
SWE |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
98. |
Tarjei Eilefsen
Luksefjell
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
99. |
Espen Burger
Svanvik norwegen
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
100. |
Isabell Baumann
Hurdal
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
101. |
Ben Marsden
Oxford
|
|
ENG |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
102. |
Per Weddegjerde
Sunnmøre
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(10)
|
103. |
Michael Hess
Düren
|
|
GER |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
105. |
Elaine Brown
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
108. |
Andreas Ziltener
Vorderthal
|
|
SWI |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
109. |
Tommy Theodorsen
Straumsbukta
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(5)
|
110. |
Ronja Persson
Gäddede
|
|
SWE |
FL Junior |
Veteran |
(3)
|
111. |
Jørn Johannessen
Mellanstrõm
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
112. |
Jon Olav Borgebund
Råde
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
113. |
Heidi Johanne Havnås
NORD-TORPA
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
115. |
Jacobine Langstein
Tomrefjord
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
116. |
Lionel Clauser
Pohjasperä
|
|
FIN |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
117. |
Bente Sofie Alhaug
Oslo
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
118. |
John Øivind Selmer
Porsgrunn
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(16)
|
119. |
Thomas Rosencrantz
Altajärvi
|
|
SWI |
FL1200 |
Veteran |
(11)
|
121. |
Siri Elisabet Holmelid
Leirsund
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
122. |
Abner Østigård
ISFJORDEN
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(2)
|
123. |
Mia Aurora Alm
Røkland
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
124. |
Live Susanna Fuglesteg
Målselv
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
125. |
Klara Fjellborg
Poikkijärvi
|
|
SWE |
FL Junior |
Veteran |
(3)
|
126. |
Mathias Bergmo
Nordreisa
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(2)
|
127. |
Mina Hykkerud
ALTA
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
128. |
Eirik Lindstad
Lillehammer
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
129. |
Ida Krempig
Alta
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(2)
|
130. |
Amely Lou Inauen
Grimsbu
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
131. |
Amund Rognes Kokkvoll
Røros
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
132. |
Ole Morten Borgersen
Skien
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
133. |
Niklas Rogne
Røros
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
134. |
Magne Storstein
Reisadalen
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(6)
|
135. |
Kristoffer Halvorsen
Langhus
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|